12.11.2018 - OzelGuvenlik.Net [Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi]

Forum

[Çözüldü] özel güvenlik olurmuyum ?  

  RSS

0

merhaba admin bey ben bi web sitesine yazdığım yorumdan dolayı TCK 213/1,53/1  'maddesi gereği 1 yıl 8 ay hapis aldım yargıç kararı duruşmada 5 yıl denetimli serbestliğe çevirdi
denetimli serbestliğim 06/10/2020 'de bitiyor sizce şuan özel güvenlik olabilirmiyim ?

yoksa 06/10/2020 'dan sonramı olabilirim yoksa hiç olamazmıyım bu sevdadan vazmı geçeyim aydınlatırsanız çok sevinirim..

Bu konu 2 hafta  önce tarafından Ahmet Han tarihinde düzenlendi
 
0

Sayın Ahmet Han,

TCK 213/1 (Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit) suçundan 1 yıl 8 ay aldığınız ceza 5 yıl denetimli serbestliğe çevrilmiş, bu suç özel güvenlik mevzuatında özel güvenlik olunmasına engel teşkil eden bir suç değildir,

TCK 53/1 (Mahkumiyetin Kanuni Sonucu Olarak Belli Hakları Kullanmaktan Yoksun Bırakma) söylediğiniz tarih hukuki olarak tahliye olacağınız tarihtir. Bu tarihten sonra belli hakların kullanımın yasaklanması da sona erer. Bu tarihten sonra özel güvenlik olmak için gerekli işlemleri yapabilirsiniz, burada dikkat edilecek husus ilgili kurumca yapılacak güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması gerekecek.

 

Bu ileti 2 hafta  önce tarafından admin tarihinde düzenlendi
 
0

değerli admin bey mağdur olmamak sizce ne yapmalıyım tamda geçen ay kursa yazılmıştım silahsız eğitim için aralıkta eğitimim başlıyor sınavda şubatta ben diyorumki sınavı geçersem alıyım sertifikamı kurstan 06/10/2020 'tarihini bekliyim ondan sonra ögg kartı için başvurayım sizce nasıl bir yol izlemeliyim  teşekkürler.

Bu ileti 1 hafta  önce tarafından Ahmet Han tarihinde düzenlendi
 
0

Sayın Ahmet Han, 

sınavınızın 5 yıl geçerlilik süresi var, madem kurs kaydınızı yaptınız,  kurs ve sınavı tamamlayıp beklemeniz gereken süreden sonra kimlik müracaatı yapabilirsiniz.

Bu ileti 1 hafta  önce tarafından admin tarihinde düzenlendi

Selam
Ben kamu kurumunda guvenlik gorevlisi olarak calismaktayim. Hakkimda taciz etti diye suc duyurusunda bulunulmus
1-kartimi elimden alirlarmi
2- kartim elimden alinir ise mahkeme sonrasi temize cikinca kartimi geri alinca kurum beni geri ise alirmi
3-kartim elimden alinirsa kurum beni baska birimde calistirirmi

1

Sayın Çaresiz,

Hakkınızda taciz (cinsel suçlar kapsamına giren) suçundan koğuşturma ve soruşturma yapılırsa aşağıdaki 680 sayılı kanunun uygulanmasına dair genelge hükümleri gereği işlem yapılır.

 

  1. Yapılan düzenleme ile Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak şartı getirildiğinden, bu suçlardan dolayı hakkında soruşturma ve kovuşturma bulunan kişiler ile ilgili olarak özel güvenlik bilgi sistemine ret kaydı girilecektir. Kovuşturma veya soruşturmanın kişinin lehine sonuçlanması halinde ret kaydı kaldırılacaktır.

Bu suçtan ceza almamalısınız aldığınız takdirde özel güvenlik kimlik kartınız tamamen iptal edilir,

Ceza almadığınız takdirde kurumun sizi tekrar işe alıp almaması ile başka bir birimde çalıştırma konusu, çalıştığınız kurumdaki kurulun alacağı karara bağlıdır.

Bu ileti 1 hafta  önce tarafından admin tarihinde düzenlendi
 
0

sayın admin bey son bi sorum daha olucak şimdi ben sınavı kazanırsam 06/10/2020  'tarihine kadar bekliyeceğim peki sonra ne yapmam lazım adliyeye dilekçe falanmı vericem davayı düşürün diye yoksa sistem otomatikmenmi düşürecek davayı.

 
0

Genelde adliyeden evrak almanız gerekiyor, yani gidip düşümü kendiniz elden alabilirsiniz.

 
Share:

  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol